AIN

Inšpekcia nehnuteľností, nezávislý certifikovaný pohľad na Váš byt a dom.

Tlačová správa: Nemopas pomáha riešiť očakávanú krízu na trhu nehnuteľností 

PRAHA 15. mája 2012 – Líder na trhu inšpekcie chýb nehnuteľností Nemopas sa stal partnerom Realitného summitu, ktorý je kľúčovým stretnutím odborníkov a firiem z realitného odboru. Zástupcovia projektu Nemopas tak predstavia špičkám celého realitného odboru nielen nový štandard inšpekcií nehnuteľností, ale i možnosť riešenia krízy na realitnom trhu, ktorá hrozí v súvislosti s novozavedenou povinnosťou spracovania preukazu energetickej náročnosti pri každom predaji nehnuteľnosti. Konferencia sa uskutoční vo štvrtok 17. mája v hoteli Corinthia Prague. 

Inšpekcia nehnuteľností je na českom trhu k dispozícii v rôzných podobách a kvalite. Projekt Nemopas si kladie za cieľ vytvoriť štandardy a metodiku tak, aby výsledky previerok od rôznych znalcov boli zrovnateľné a pre laika zrozumiteľné. „S týmto novým štandardom chceme na summite oboznámiť tiež realitné kancelárie,“ zdôvodnil partnerstvo na Realitnom summite hlavný inšpektor Nemopasu Radim Mařík. Súčasťou Nemopasu je tiež energetický preukaz nehnuteľnosti. 

Preverenie skutočného technického stavu nehnuteľnosti síce prináša výhody hlavne kupujúcemu, ktorému dáva istotu dobrej investície, zníženie investičného rizika, ale i možnosť zjednania nižšej kúpnej ceny. Na rozvinutejšom realitnom trhu je ale značka prevereného domu v inzeráte výhodou i pre predávajíceho a predovšetkým pre realitnú kanceláriu. Zvyšuje totiž dôvěryhodnosť realitnej kancelárie v očiach kupujúcich, a tým jej prináša konkurenčnú výhodu. „Očakávam, že zhruba do piatich rokov bude odborné preverenie prípadných chýb objektov bežnou súčasťou predaja nehnuteľnosti podobne, ako je tomu napríklad v USA alebo Veľkej Británii,“ dodal Mařík. 

Nemopas ponúka unikátnu metodiku preverenia nehnuteľnosti vrátane použitia najmodernejšej techniky vyškolenými odborníkmi. Ako jediný na českom trhu zaisťuje certifikáciu, ktorá pozostáva zo sedmich základných pilierov: 

  • Posúdenie statiky
  • Hydroizolácia objektu
  • Preukaz energetickej náročnosti budovy
  • Posúdenie hluku
  • Preverenie plnenia bezpečnostných, požiarnych a hygienických požiadaviek
  • Posúdenie stavu povrchu podláh, stien a pod.
  • Stav technického zariadenia budovy (inštalácia, rozvody) 

Kupujúcí, ktorý si prizve odborníkov Nemopasu, získa navyše okrem popisu aktuálneho stavu domu ocenenie nehnuteľnosti vrátane vyčíslenia nákladov na sanáciu zistených chýb. Inšpektori Nemopasu sa opierajú nielen o svoje mnohoročné skúsenosti a odbornosť, ale i o výsledky meraní najmodernejšou technikou vrátane termovízie, zariadení na meranie vzduchotesnosti alebo aparatúry na meranie hluku. Cena inšpekcie sa pohybuje u bežného rodinného domu od 500 eur. V tejto chvíli inšpektori pôsobia po celej Slovenskej i Českej republike.  Nemopas je po návšteve objektu k dispozícii do dvoch pracovných dní. Je možné ho využiť pri starších domoch, ale i pri novostavbách a dokonca i pri projektovej dokumentácii.

naši partneri

Remax
ČSOB
Hypomaklér
Kamapro
Gepard Finance