AIN

Inšpekcia nehnuteľností, nezávislý certifikovaný pohľad na Váš byt a dom.

Pre média

Lídri trhu preverili viac ako 700 objektov, našli chyby skoro za 4 millióny €.

PRAHA 12. februára 2013 – Lídri trhu združení v Asociácii inšpektorov nehnuteľností (AIN) vykonali v roku 2012 viac než 700 prehliadok technického stavu rezidenčných objektov v Česku. Celkove tak bolo odborníkmi preverených celé jedno percento domov určených na predaj. Okrem stoviek komplexných posúdení zaistili odborníci z AIN tiež stovky dielčich expertíz a špecializovaných hodnotení. V budúcom roku asociácia očakává ďalšie razantné zvýšenie dopytu. Zakladajúcí členovia AIN, traja najväčší hráči na trhu, by tak v budúcom roku mohli uskutočniť rádovo už tisíce inšpekcií. Do piatich rokov by sa potom mohla technická inšpekcia stať úplne bežnou súčasťou procesu predaje nehnuteľností tak, ako je tomu v USA alebo v západnej Európe.

celý článok >>


Inšpekcia nehnuteľností šetrí ľuďom peniaze, službu už využili stovky záujemcov 

PRAHA 19. december 2012 – Líder trhu inšpekcia nehnuteľností a expertných posudkov projekt Nemopas za tento rok vykonal viac než 500 previerok starších domov a bytov alebo novostavieb. Na takmer každom odhalil nejakú tú chybu. Často ide o drobnosti rádovo za tisíce korún, často sa ale inšpektori stretávajú na jedinom objekte hneď s celým radom závažných chýb, ktorých sanácia sa pohybuje v stovkách tisícov korún. V priebehu roka sa záujem o službu inšpekcia nehnuteľnosti zvýšil takmer desaťnásobne.

celý článok >>


Inšpekcia nehnuteľností pomôže skultivovať realitný trh 

PRAHA 29. mája 2012 – Prostredníctvom realitných kancelárií sa na Slovensku predá len niečo málo cez 50 percent nehnuteľností. Zbytok obchodov realizuje predávajúcí s kupujúcím priamo bez využitia sprostredkovateľa. V zahraničí je pritom podiel obchodov, ktoré realitné kancelárie zaisťujú, výrazne vyšší. Dosahuje až 80 percent. Dôvodom je istá „nekultivovanosť“ trhu a niektorých maklérov. Zaznelo to na Realitnom summite, kterého sa zúčastnila celá špička odboru. Jednou z ciest ako realitný trh kultivovať je masívne využívanie služieb inšpektorov nehnuteľnosti.

celý článok >>


Tlačová správa: Nemopas pomáha riešiť očakávanú krízu na trhu nehnuteľností 

PRAHA 15. mája 2012 – Líder na trhu inšpekcie chýb nehnuteľností Nemopas sa stal partnerom Realitného summitu, ktorý je kľúčovým stretnutím odborníkov a firiem z realitného odboru. Zástupcovia projektu Nemopas tak predstavia špičkám celého realitného odboru nielen nový štandard inšpekcií nehnuteľností, ale i možnosť riešenia krízy na realitnom trhu, ktorá hrozí v súvislosti s novozavedenou povinnosťou spracovania preukazu energetickej náročnosti pri každom predaji nehnuteľnosti. Konferencia sa uskutoční vo štvrtok 17. mája v hoteli Corinthia Prague.

celý článok >>


Znalecký posudok neodhalí stavebné nedostatky

20.októbra 2011 -  Kupujúci sa často mylne domnievajú, že informáciu o stave nehnuteľnosti (nielen technickom) im poskytne súdny znalec a jeho posudok. Aj keď je znalecký posudok užitočným (a v prípade hypotekárneho úveru aj nutným) dokumentom, má skôr informatívny charakter a v prípade technicky „komplikovanej“ nehnuteľnosti ju neopíše v dostatočnej hĺbke potrebnej na rozhodnutie. Znalecký posudok má pre vás ako kupujúceho význam v iných situáciách:

  • ako podklad pre banku na stanovenie výšky úveru (ak chcete nehnuteľnosť založiť),
  • keď kupujete nehnuteľnosť vo fáze rozostavanej stavby a potrebujete ju zapísať do katastra nehnuteľností s cieľom nadobudnutia.

Výnimočne má znalecký posudok význam aj ako nezávislý odhad ceny – napríklad pre ďalšie rokovanie s majiteľom (najmä pri drahších nehnuteľnostiach).

odkaz na externý článok >>


naši partneri

Remax
ČSOB
Hypomaklér
Kamapro
Gepard Finance